Google+ Youtube

Kąpiel

Wanny asymetryczne

Kąpiel w wannie i prysznic w jednym

W sytuacji, gdy do łazienki nie zmieści się jednocześnie kabina prysznicowa i wanna, radzimy wybrać wannę asymetryczną. Uzyskasz odpowiednio więcej miejsca na kąpiel w porównaniu z powierzchnią, jaką zajmie wanna klasyczna.

To wanna, która jest przeznaczona do rogu łazienki, ale róźni się rozmiarem od wanien narożnych. Jest to kompromis między wanną narożną i prostokątną. Wymiary wanien asymetrycznych wahają się już od 75 cm szerokości i od 140 cm długości, dzięki czemu są odpowiednie do małych i bardzo małych łazienek. Mamy też wanny dla osób dysponujących przestronnymi łazienkami i salonami kąpielowymi np. wanna LoveStory II o wymiarach 196 x 139 cm.

Wanny asymetryczne

Zaskakująco przestronne

Wanna asymetryczna dzięki ukośnie ułożonej misie wykorzystuje większą długość niż ta rzeczywista, jaką wanna zajmuje przy ścianie. Dzięki czemu jest w stanie zaoferować większą i wygodniejszą przestrzeń kąpielową.


Wanny asymetryczne

W różnorodnych kształtach

Wanny asymetryczne występują w wielu różnych kształtach, od tradycyjnych już znanych aż po gorącą nowość czeskiego projektanta Kryštofa Nosála, który z klasycznej wanny, jedynie obracając ją o 10⁰, stworzył wannę asymetryczną z jej wszystkimi zaletami.


Wanny asymetryczne

Oryginalne

RAVAK nadał wannom asymetrycznym nazwy odpowiadające ich kształtom. Są to wanny dopracowane praktycznie w taki sposób, aby pod względem wzornictwa oraz wyraźnie wydzielonej przestrzeni wewnętrznej odpowiadały rzeczywistym potrzebom klientów.