Pinterest Google+ Instagram Youtube

Nagrody i wyróżnienia

Red Dot dla umywalek MOON

Jedna z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa - Red Dot Design Award - została w tym roku przyznana marce RAVAK, która jest jedynym czeskim laureatem tej nagrody w kategorii Łazienka. Nagrodę zdobyła kolekcja umywalek MOON autorstwa Kryštofa Nosála. Jest to kolejna nagroda dla tej serii. 
Historia tej nagrody sięda roku 1955 i jest przyznawana przez Design Zentrum Nadrenia Północna-Westfalia w Essen, w Niemczech. Uznawana jest za jedną z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego, z kilkoma tysiącami zgłoszeń każdego roku i jury złożonym z uznanych ekspertów z dziedzinie wzornictwa. 

Umywalki MOON docenione za design

Umywalki MOON marki RAVAK zdobyły nagrodę iF DESIGN AWARD 2018. Seria pięciu umywalek nablatowych zaprojektowanych przez Kryštofa Nosála zdobyła uznanie jury składającego się z grupy najbardziej utytułowanych architektów już po raz drugi.
iF Design Award jest europejskim liderem w konkursach wzornictwa od 65 lat. Do tegorocznego konkursu iF zgłoszono rekordową liczbę 6400 produktów z ponad 54 krajów na całym świecie. Produkty RAVAK zostały wybrane i nagrodzone przez międzynarodowe jury złożone z ekspertów, kryteria konkursu oparte zostały na innowacyjności i wyjątkowości produktu oraz jego wykonaniu.
Umywalki MOON docenione za design

Matrix - kabiny wyróżnione w konkursie Łazianka Wybór Roku

Luksusowa seria kabin z systemem przesuwnym zachwyca wzornictwem i wysoką funkcjonalnością. Seria Matrix została również zauważona przez branżę oraz architektów zyskując wyróżnienie w "Konkursie Łazienka Wybór Roku".
Konkurs to jedyne na polskim rynku przedsięwzięcie promujące produkty wyposażenia łazienkowego. Produkty zgłaszane są do konkursu przez producentów oraz dystrybutorów funkcjonujących na krajowym rynku. Jury, w skład którego wchodzą architekci, projektanci, przedstawiciele salonów z wyposażeniem łazienkowym, przedstawiciele organizacji związanych z branżą łazienkową oraz redakcji magazynu Łazienka dokonują oceny i wyboru nagrodzonych produktów.
Matrix - kabiny wyróżnione w konkursie Łazianka Wybór Roku

Czeski design ponownie doceniony przez międzynarodowych ekspertów

Rozwiązania produkowane przez markę RAVAK, autorstwa Kryštofa Nosála zdobywają kolejne nagrody w międzynarodowych konkursach. W jednych z najbardziej prestiżowych konkursów iF DESIGN AWARD zwyciężył koncept łazienkowy 10° pokonując 388 innych produktów zgłoszonych w kategorii Łazienka. Tym samym RAVAK stał się jedyną firmą w Republice Czeskiej, która otrzymała nagrodę w tej kategorii.
Prestiżowe konkursy iF Design Award oraz Red Dot Award są czołowymi konkursami z dziedziny designu dla profesjonalistów z całego świata. Tegoroczna edycja iF zgromadziła ponad rekordową liczbę: 5 300 produktów z 50 krajów świata.
Ocenění odborné poroty časopisu Elle Decoration

Łazienka – Wybór Roku 2016

Kolejna nagroda dla marki RAVAK. Tym razem na wyróżnienia przez grono ekspertów zasłużyła wanna 10⁰, która jest głównym elementem szerokiego konceptu łazienkowego o tej samej nazwie. Wanna wyróżnia się ciekawym kształtem, który oparty został na przesunięciu misy o 10 stopni względem krawędzi. Dzięki takiemu zabiegowi projektant uzyskał obszerną półkę na kosmetyki, która może również służyć jako siedzisko w trakcie kąpieli. Atutem wanny jest możliwość uzupełnienia o parawan nawannowy i uzyskania przestrzeni prysznicowej o szerokości aż 100 cm.
Łazienka – Wybór Roku 2016

Dobry Design 2016 - wyróżnienie dla wanny Freedom O

Ponad 120 architektów i projektantów wśród najlepszych na polskim rynku rozwiązań wyróżniło wannę Freedom O marki RAVAK. To pierwsza z wanien wolnostojących RAVAK, która już krótko po wprowadzeniu do sprzedaży zyskała nie tylko aprobatę środowiska architektów, ale spotkała się również z szerokim zainteresowaniem klientów.
Dobry Design 2016 - wyróżnienie dla wanny Freedom O

Nagroda magazynu Elle Decoration

Koncept 10º zaprojektowany przez Kryštofa Nosála prezentuje nowe spojrzenie na przestrzeń łazienki. Oryginalna forma umożliwia nowatorskie i nietypowe zaaranżowanie wnętrza łazienki.  Koncept doceniony został przez jury czeskiej edycji Międzynarodowego Konkursu Elle Decoration International Design Award. Prestiżowa nagroda w kategorii Łazienka jest również nominacją do międzynarodowych finałów Design Week w Mediolanie.
Ocenění odborné poroty časopisu Elle Decoration

Najbardziej prestiżowe wyróżnienie dla czeskiej marki

Uważane za najbardziej prestiżowe wyróżnienie w dziedzinie wzornictwa Red Dot Design Award w tym roku przyznane zostało firmie RAVAK, która jest jedynym czeskim laureatem tej nagrody w kategorii Łazienka. Nagrodę zdobył Koncept 10° autorstwa cenionego designera Kryštofa Nosála. Jury międzynarodowego konkursu doceniło projekt, który powstał z idei obrotu poszczególnych elementów wyposażenia łazienek o 10 stopni w kierunku użytkownika. "Red Dot jest dla nas potwierdzeniem sukcesu w realizacji naszej długoterminowej strategii tworzenia innowacyjnych rozwiązań wysokiej jakości nie tylko w gamie produktów luksusowych, ale również masowych, dostępnych dla każdego. Staramy się pokazać naszym klientom, którzy są otoczeni często bezimiennymi wyrobami wątpliwej jakości, że produkt nagradzany międzynarodowymi nagrodami za design użytkowy może być w ich zasięgu i znaleźć się w ich domu. " mówi współwłaściciel  firmy RAVAK Patrik Kreysa.
Więcej w informacje prasowe.
Respektované mezinárodní ocenění pro českou koupelnu

Nagroda główna na Arena Design 2015 w Poznaniu

Koncept 10º, którego polska premiera odbyła się na Arena Design w Poznaniu (17 - 20 lutego 2015 r.) zaprezentował świeże spojrzenie na łazienkę i zyskał uznanie architektów oraz miłośników designu.  Nagroda główna w konkursie Top Design award 2015 w kategorii Łazienka i Wellness potwierdziła trend, w którym poszukiwane są rozwiązania niosące ze sobą nie tylko oryginalny design, ale również funkcjonalność i jakość.
Cena z veletrhu

Łazienka – Wybór Roku 2014

Z przyjemnością informujemy, że koncept Chrome uzyskał Wyróżnienie w tegorocznej edycji prestiżowego konkursu branżowego magazynu Łazienka: "Łazienka – Wybór Roku 2014"
Łazienka – Wybór Roku 2014

Bath Gallery w II etapie konkursu TOP Design 2014!!!

Arena DESIGN to międzynarodowe wydarzenie dedykowane tematyce współczesnego wzornictwa, projektowania przemysłowego i architektury. Spotkaniu towarzyszą inspirujące wystawy, wykłady, dyskusje, a także prestiżowy konkurs TOP DESIGN award na doskonałe wzorniczo produkty.
Autorem wyróżnionej kolekcji Bath Gallery czeski projektant Kryštof Nosál.
Bath Gallery

Dobry Design 2014 - wanna LoveStory II nagrodzona

Celem konkursu Dobry Design, organizowanego od trzech lat, jest wyłonienie najciekawszych produktów z zakresu wyposażenia i wystroju wnętrz oraz promocja rozwiązań podnoszących estetykę i funkcjonalność przestrzeni. Opiniotwórcze jury składające się z 120 architektów i projektantów wśród najlepszych na polskim rynku rozwiązań wyróżniło w  kategorii "Przestrzeń Łazienki" wannę LoveStory II marki RAVAK.

Dobry Design 2014

Złoty medal 2012

Na tegorocznych Targach Budowlanych Brno 2012, które odbyły się w dniach 24 – 28 kwietnia, produkt RAVAK zyskał najwyższą nagrodę za najlepszy produkt na wystawie SHK - Złoty Medal w kategorii Design. Komitet oceniający nagrodził firmę RAVAK za luksusową kabinę prysznicową Brilliant BSKK4, która jest częścia nowej serii kabin i drzwi prysznicowych Brilliant.
Zlatá medaile - SHK 2012powiększ

Łazienka Wybór Roku 2013 – wyróżnienie dla serii Brilliant

Do tegorocznej edycji konkursu Magazynu Łazienka Wybór Roku 2013 zgłosiła się rekordowa liczba 45 producentów i marek, którzy zgłosili 119 produktów. Już po raz kolejny marka RAVAK zdobyła wyróżnienie w kategorii "Kabiny prysznicowe". Wyróżniona przez Jury XII Konkursu seria kabin prysznicowych BRILLIANT to wyrafinowane wzornictwo i czysta elegancja. Doskonały design i najwyższa jakość materiałów zapewniają również wysoką funkcjonalność produktów.

Łazienka Wybór Roku 2013

Łazienka snu 2012

Na tegorocznych targach SHK Brno 2012 zwiedzający mieli możliwość wzięcia udziału w plebiscycie na najlpszy produkt targów. Tytuł Łazienka Snu zyskała kabina prysznicowa Brilliant BSDPS.

Koupelna snů - SHK 2012powiększ

Seria PIVOT doceniona przez jury branżowego konkursu "Łazienka Wybór Roku 2011"

W trakcie X edycji konkursu jury, oceniając produkty tradycyjnie już wzięło pod uwagę walory wzornicze, zaawansowanie zastosowanych rozwiązań technologicznych, jakość oraz relację jakości do ceny produktu. Wyróżnienie w kategorii Kabin prysznicowych otrzymała seria PIVOT, która wyróżnia się lekkością designu i doskonałą jakością.
Łazienka Wybór Roku 2011