Instagram Pinterest Youtube LinkedIn

RAVAK zdobywa nagrodę Good Design

logo Good DesignRAVAK wchodzi w rok 2023 z Czarną Kropką, ale czym tak właściwie ona jest? Za formą Czarnej Kropki kryje się prestiżowa nagroda przyznana firmie RAVAK za kolekcję umywalek Yard stworzoną we współpracy ze studiem Vrtiška & Žák. Jest to wyjątkowe wyróżnienie ponieważ w kategorii wyposażenia łazienek RAVAK jest jedyną czeską firmą, która zdobyła nagrodę za wyjątkowy design.

Główną ideą stojącą za kolekcją ceramicznych umywalek Yard jest koncepcja dodatkowej przestrzeni do przechowywania akcesoriów łazienkowych. Yard różni się od innych obecnych na rynku umywalek umywalek tym, że dzięki swojej opuszczonej powierzchni pozwala użytkownikom trzymać wszystkie przedmioty codziennego użytku pod ręką, a jednocześnie schować je za krawędzią umywalki tak, by nie rzucały się w oczy. Umywalki z tej kolekcji zawierają metalowy uchwyt umożliwiający zawieszenie ich na ścianie, jest to designerski element, który podkreśla okrągły charakter umywalek. Uchwyt dostępny jest w trzech wariantach : czarnym, białym lub ze stali nierdzewnej.

Kolekcja obejmuje pięć najpopularniejszych rozmiarów umywalek, w tym wariant narożny oraz praktyczną umywalkę mini, odpowiednią do montażu baterii stojących lub podtynkowych.

Černý puntík pro RAVAK za výjimečný design

Studio Vrtiška & Žák, które zostało ubiegłorocznym zwycięzcą czeskiego konkursu Grand Design również za kolekcję Yard, dalej współpracuje z Ravak tworząc koncepty, które obecnie są przekształcane w produkty końcowe.

Černý puntík pro RAVAK za výjimečný design

Natomiast nagroda Good Design, która ma formę Czarnej Kropki, jest pierwszą, najstarszą i najdłużej funkcjonującą na na świecie nagrodą w dziedzinie wzornictwa, która jest przyznawana za wyjątkowe osiągnięcia w dziedzinie produktów, opakowań, komunikacji i projektowania wnętrz, a także architektury. Nagroda została stworzona przez Charlesa i Ray Eamesów, Edgara Kaufmanna, Jr. i Eero Saarinena w latach 50. XX wieku i od 72 lat jest przyznawana przez amerykańską instytucję Chicago Athenaeum Museum of Architecture and Design. Good Design uważana jest za największe i najbardziej prestiżowe wyróżnienie w dziedzinie designu. W tym roku do konkursu zgłoszono rekordową liczbę prac z 52 krajów.