Instagram Pinterest Youtube LinkedIn

Tutaj znajdziesz swój wymarzony model – ponad 500 typów kabin prysznicowych

O wyższości kabin natryskowych nad wannami można przeczytać już wiele. Przewaga pierwszych wiąże się ze względami odnoszącymi się do sporych oszczędności, bo do napełnienia wanny potrzeba od 150 do nawet 300 litrów wody, podczas gdy orzeźwiający prysznic trwający zaledwie 10 minut zużywa jedynie 60 litrów. Rachunek jest więc prosty – jeśli łazienka ma być ekologiczna, kabina to dobry wybór. Dylemat pojawia się jednak wtedy, gdy kolej na zakupy. Jaki model wybrać?

Tutaj znajdziesz swój wymarzony model – ponad 500 typów kabin prysznicowych

Gdy liczy się każdy centymetr

Kabina prysznicowa to wybór tych, którzy kochają orzeźwiające natryski i nie lubią zbyt długiego wylegiwania się w wannie. Na jej montaż decydują się także ci, którzy chcą optymalnie wykorzystać przestrzeń, albo borykają się z ciasną i niezbyt ustawną powierzchnią. Szklane ścianki i drzwi, w przeciwieństwie do monolitycznej wanny, zajmują znacznie mniej miejsca i gwarantują większą swobodę – zarówno jeśli chodzi o przestrzeń manewrową, jak i urządzanie łazienki. Jaki model więc wybrać, gdy problemem jest metraż? W niewielkiej przestrzeni, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota, egzamin zdadzą kabiny narożne o półokrągłym kształcie, takie jak warianty RAVAK Supernova. Z uwagi na ich rodzaj oraz wymiary (80 i 90 cm) można je ulokować w narożniku pomieszczenia, gwarantując optymalne wykorzystanie powierzchni.
Sposobem na oszczędność miejsca są również kabiny walk-in. To rodzaj otwartego natrysku bez drzwi. Składa się on z prostych szklanych ścianek o minimalistycznej formie, co potęguje wrażenie wizualnej lekkości i „otwiera” pomieszczenie. Dzięki niemu pokój kąpielowy wydaje się na znacznie większy, niż jest w rzeczywistości. Nie oznacza to jednak, że tego typu produkty są idealne jedynie do nieustawnych przestrzeni. Warianty takie jak Walk-in Corner czy Walk-In Free RAVAK (z wejściem z obu stron) znakomicie wpiszą się w wystrój nowoczesnej, dużej łazienki. Spotęgują w niej wrażenie elegancji i poczucie przestronności, a także będą nawiązaniem do minimalistycznych trendów. Warto je również zastosować w pomieszczeniach ze skosami.

Tutaj znajdziesz swój wymarzony model – ponad 500 typów kabin prysznicowych

Dodatkową zaletą kabin Walk-In jest to, że rozwiązania pozbawione są brodzika oraz progu, co z funkcjonalnego punktu widzenia oznacza większe bezpieczeństwo. To gwarantuje swobodę wchodzenia i wychodzenia – bez potknięć i niefortunnych poślizgnięć.

Tutaj znajdziesz swój wymarzony model – ponad 500 typów kabin prysznicowych

Tutaj znajdziesz swój wymarzony model – ponad 500 typów kabin prysznicowych

Pora sprecyzować potrzeby

Inna do małej łazienki, a inna do przestronnego wnętrza. Inna dla osób ograniczonych ruchowo i inna dla tych, którzy chcą zamienić łazienkę w domowe spa. Inna do przestrzeni urządzonej pod dyktando minimalistycznych wpływów, a inna do pomieszczenia, w którym królują klasyczne detale. Wymarzona kabina prysznicowa jest wypadkową oczekiwań wszystkich domowników i musi w pełni uwzględniać warunki panujące w pomieszczeniu. To dlatego jej wybór nie może być dziełem przypadku, a efektem starannej wnętrzarskiej analizy. Jak do niej podejść, podczas gdy oferta sklepów pęka w szwach od dostępnych rozwiązań? W propozycjach RAVAK z pewnością znajdziesz najlepszy model! To ponad 500 typów kabin do każdego metrażu, warunków i potrzeb.

Kształt i styl pod lupą

Wymarzona kabina prysznicowa nie tylko gwarantuje komfortową kąpiel, lecz także jest harmonijnym uzupełnieniem wnętrza. To dlatego, oprócz jej praktycznych atrybutów, warto zwrócić uwagę na design! Gdy w Twojej łazience przeważają minimalistyczne inspiracje, a formy zabudowy meblowej i wszystkich detali przybierają proste, zgeometryzowane kształty na planie kwadratu, najlepszym wyborem będą prostokątne kabiny prysznicowe Ravak 10°, które są częścią kompleksowego konceptu łazienkowego RAVAK 10°. Ich wspólnym mianownikiem jest nowoczesny design, który świetnie wypadnie w towarzystwie surowych powierzchni z betonu lub kamienia. Jeśli taki wystrój wydaje Ci się zbyt sterylny, ociepl go przy pomocy drewna – możesz go użyć np. na podłodze lub ścianie w strefie z umywalką z tej samej serii.

Tutaj znajdziesz swój wymarzony model – ponad 500 typów kabin prysznicowych

Zupełnie inny klimat będzie zasługą kabin półokrągłych. Znajdziesz je m.in. w serii RAVAK Chrome, która oprócz natrysku o owalnych kształtach zawiera ponad 250 innych elementów. Taki model często wybierany jest do łazienek niewielkich oraz tych, w których celem jest budowanie poczucia przytulności. Miękkie linie „złagodzą” przestrzeń i wykreują przyjemny nastrój. Będą świetnym dopełnieniem pomieszczenia, w którym przeważają drewno, czerwona cegła oraz stłumione kolory – zwłaszcza te o ciepłej temperaturze barwowej, jak beżowy, kremowy czy brąz. Możesz je też wykorzystać jako narzędzie do przełamania chłodu, za który odpowiedzialne są surowe materiały i zimne tonacje.

Tutaj znajdziesz swój wymarzony model – ponad 500 typów kabin prysznicowych

Ważną stylistyczną częścią każdej kabiny prysznicowej, niezależnie od jej kształtu, są profile! Ich wykończenie będzie rzutowało na ostateczny charakter aranżacji, a także stanie się wyznacznikiem dla pozostałych detali. RAVAK w tej kategorii oferuje ogromny wybór – począwszy od klasycznego i uniwersalnego chromu, który sprawdzi się niemal w każdym wnętrzu, po najgorętsze rozwiązania ostatnich sezonów, czyli czerń i biel! Czarne akcenty zastosowane w wariancie kabiny RAVAK Walk-In Corner uzupełnią przestrzeń zdominowaną przez jasne płaszczyzny, szarości i imitacje marmuru lub cementu. Ich rolą będzie dodanie całości wyrazistego sznytu i zdynamizowanie przestrzeni. Z kolei biel, dostępna w wielu modelach kabin RAVAK, to pomysł na delikatną, kobiecą i wizualnie lekką aranżację. Odcień będzie świetnie korespondował z pastelami i rysunkiem drewna.

Sposób otwierania ma znaczenie

Różnorodność świata kabin prysznicowych RAVAK wiąże się także z dostępnością wielu sposobów otwierania. Najpopularniejsze wśród nich są produkty wyposażone w mechanizm przesuwu osadzony na rolkach jezdnych. Taka forma, zastosowana w modelach RAVAK Blix, nie zabiera cennej przestrzeni, a dzięki specjalnym elementom SilentRun (ulokowanym w dolnej części kabiny) gwarantuje płynne i ciche działanie. SilentRun zapobiega krzyżowaniu się elementów i eliminuje możliwość blokowania się drzwi.

Tutaj znajdziesz swój wymarzony model – ponad 500 typów kabin prysznicowych

Oprócz drzwi przesuwnych masz również do wyboru kabiny prysznicowe wyposażone m.in. w drzwi uchylne, które otwiera się najczęściej na zewnątrz, oraz drzwi obrotowe, w które wzbogacone są modele RAVAK Pivot. Ich specyfika polega na możliwości obrotu wokół własnej osi, co znacznie zwiększa swobodę wchodzenia i wychodzenia spod prysznica.

Tutaj znajdziesz swój wymarzony model – ponad 500 typów kabin prysznicowych

Coś, co musi cechować każdą kabinę

Istnieje jedna rzecz, na którą zawsze należy zwracać uwagę, wybierając kabinę prysznicową. Ta rzecz łączy wszystkie rozwiązania RAVAK – niezależnie od tego, czy mowa o narożnym modelu RAVAK Martix, czy wariancie walk-in. To szkło: solidne, wytrzymałe, niepodatne na pękanie i niszczenie powodowane działaniem czynników mechanicznych oraz chemicznych. Zasługą jego trwałości jest proces hartowania, któremu poddawane są tafle szyb przeznaczonych na drzwi i ściany systemów natryskowych RAVAK. Dzięki temu ich powierzchnia jest kilkukrotnie bardziej odporna na urazy i bezpieczna. Funkcjonalność rozwiązań zwiększa również ochrona AntiCalc. Jej zadaniem jest ograniczenie osadzania się brudu i kamienia, co zapewnia znacznie szybsze i łatwiejsze sprzątanie – bez polerowania i smug!

Tutaj znajdziesz swój wymarzony model – ponad 500 typów kabin prysznicowych

Wymarzony model kabiny prysznicowej to taki, który odpowiada na potrzeby użytkowników i idealnie wtapia się w przestrzeń, zapewniając przy tym maksimum komfortu. Gdzie go szukać? Wybierz jedną z ponad 500 typów produktów dostępnych w ofercie RAVAK!