Instagram Pinterest Youtube LinkedIn

Kompleksowe rozwiązania na każdy metraż - 8 pomysłów na urządzenie łazienki

Łazienka – niezależnie czy duża, czy mała – musi być funkcjonalna i estetycznie urządzona. Te wymagania da się pogodzić, wybierając kompleksowe koncepcje produktów łazienkowych RAVAK. W ten sposób unikniesz szukania wizualnie i technicznie spójnych produktów, a przy okazji zyskasz harmonijnie zorganizowaną przestrzeń, w której przebywanie będzie przyjemnością. Na co warto postawić?

Kompleksowe rozwiązania na każdy metraż - 8 pomysłów na urządzenie łazienki

1. Postaw na owalne kształty

W urządzaniu łazienki nie ma idealnego wzorca, ale są za to rozwiązania, które zawsze będą na czasie. Mowa o sanitariatach, które pasują niemal do każdego stylu i bez względu na dostępny metraż umiejętnie wtopią się w przestrzeń. Co je wyróżnia? Owalna linia! Owale to ponadczasowe kształty, które pozwalają na optymalne zagospodarowanie każdego centymetra.

Kształt owalu to atut, który wyróżnia cały koncept RAVAK Chrome. To wspólny mianownik ponad 250 produktów wchodzących w skład serii łączącej funkcjonalność z prostym, oszczędnym wzornictwem. Zaokrąglenia rogów dna wanny i brodzika, miękkie formy baterii i dopasowane do nich umywalki oraz szafki, akcesoria łazienkowe oraz elementy do strefy prysznica zbudują w pomieszczeniu poczucie przytulności, a jednocześnie staną się neutralnym spójnikiem, który pozwoli na stylistyczną dowolność. Takie produkty mogą być bazą dla wielu nurtów aranżacyjnych – od wizualnie ciepłych, jak scandi i klasyczny, po chłodne, męskie w odbiorze i surowe, jak industrialny czy loftowy.

W RAVAK Chrome oprócz estetyki skupiającej się na owalnym kształcie ważna jest funkcjonalność. Seria składa się z różnych rodzajów produktów, które można wkomponować zarówno w przestrzeń niewielkiej łazienki w bloku, jak i przestronnego pokoju kąpielowego. Ta mnogość dotyczy nie tylko rozmiaru, lecz także materiału! Przykładem tego są m.in. ceramiczne umywalki lub wersje z konglomeratu. Mimo tego że będą one różnić się od siebie właściwościami surowców, to ich design pozostaje taki sam.

Kompleksowe rozwiązania na każdy metraż - 8 pomysłów na urządzenie łazienki

2. Znajdź wspólny mianownik

Wspólny mianownik to klucz do stworzenia stylowego wnętrza! W przypadku RAVAK Chrome są nim owalne linie, ale to niejedyny pomysł na uzyskanie spójności. Stylistycznym łącznikiem w łazience mogą być również elementy serii RAVAK 10°. Cyfra 10 oznacza w nich ilość stopni, zgodnie z którymi produkty zostały pochylone lub obrócone. Dzięki temu osiągnięto nie tylko niebanalny wzór, lecz także spotęgowano łatwość użytkowania.

Ta łazienkowa matematyka w wielu elementach RAVAK 10° pozwoliła na większą elastyczność. W przypadku wanny oznacza to więcej miejsca do odkładania kosmetyków, a w bateriach umywalkowych – swobodę mycia dłoni. Wpłynęło to również na zwiększenie wizualnej atrakcyjności rozwiązań. Cechuje je asymetryczna forma, która znakomicie dopasuje się do przestrzeni nowoczesnych łazienek, gdzie dominują rozwiązania o minimalistycznym designie.

Kompleksowe rozwiązania na każdy metraż - 8 pomysłów na urządzenie łazienki

3. Wybierz purystyczne wzornictwo

Każda łazienka, niezależnie od metrażu, doceni purystyczne wzornictwo. Taki design na niewielkiej powierzchni da wrażenie optycznego powiększenia, a w przestronnych pomieszczeniach spotęguje poczucie otwartości. Efekt ten uda się osiągnąć, wybierając koncept RAVAK Formy 01, czyli serię, której znakiem rozpoznawczym jest organiczny kształt. To rozwiązania o oryginalnej formie będącej połączeniem owalu i prostokąta, co gwarantuje możliwości dopasowania do wielu nurtów aranżacyjnych – a szczególnie tych, gdzie przeważają nowoczesne wpływy.

RAVAK Formy 01 pozwoli na możliwość personalizacji przestrzeni. To zasługa wanny, której charakter można zmieniać w zależności od wybranej obudowy. Jej wykończenie przy pomocy drewna wprowadzi do pomieszczenia nutkę przytulności i będzie pasować do klasycznych czy skandynawskich nurtów. Z kolei warianty z kamienia i ceramiki spotęgują wrażenie elegancji.

Kompleksowe rozwiązania na każdy metraż - 8 pomysłów na urządzenie łazienki

4. Dopasuj produkty do własnych potrzeb

Podobną możliwością indywidualizacji wyróżnia się seria RAVAK Formy 02, w skład której wchodzi akrylowa wanna prostokątna o ciekawym kształcie – jeden z boków jest delikatnie zaokrąglony. Dzięki odchyleniu wewnętrznej płaszczyzny produktu w środku znajduje się znacznie więcej miejsca, co pozwala na przyjęcie wygodnej pozycji podczas kąpania. Podobnie, jak w przypadku wanny RAVAK Formy 01, ten model również możesz obudować zgodnie ze swoimi preferencjami i estetyką wnętrza, np. wykorzystując dedykowane panele boczne i czołowe.

Kompleksowe rozwiązania na każdy metraż - 8 pomysłów na urządzenie łazienki

5. Połącz estetykę z praktycznością

To, co modne najlepiej łączyć z tym, co praktyczne. W wyniku tej konfrontacji powstał koncept Rosa marki RAVAK, który z jednej strony jest wypadkową trendów i estetycznych wymagań inwestorów, a z drugiej wyróżnia się użytecznymi właściwościami gwarantującymi szerokie spektrum zastosowań. W serii Rosa znajdują się wanny o różnym wymiarze, dzięki czemu można je wkomponować w przestrzeń małej łazienki tak, by nie zagracić powierzchni, a ich uzupełniniem są parawany, umywalki oraz baterie łazienkowe. Wszystkie rozwiązania cechuje neutralny design, który będzie idealną propozycją do łazienek klasycznych czy tych urządzonych w stylu modern classic.

Kompleksowe rozwiązania na każdy metraż - 8 pomysłów na urządzenie łazienki

6. Wykorzystaj każdy centymetr przestrzeni

Jeśli podczas urządzania łazienki problemem jest ograniczony metraż, najlepszym sposobem jest wybór rozwiązań, które optymalnie wykorzystają każdy centymetr. To możliwe z konceptem RAVAK Avocado, którego nazwa wzięła się od odżywczego owocu. Do jego kształtu nawiązują elementy serii, czyli wanna oraz umywalki. Można je zastosować w tej samej przestrzeni, montując tak, aby misa z konglomeratu zachodziła na wannę, co oszczędzi sporo miejsca. Ten organiczny design kolekcji najlepiej skonfrontować ze stłumionymi barwami natury i zaoblonymi rantami mebli. Dzięki temu wystrój nabierze subtelnego, romantycznego charakteru.

Kompleksowe rozwiązania na każdy metraż - 8 pomysłów na urządzenie łazienki

7. Postaw na sprytne rozwiązania

Sprytne rozwiązania to również domena konceptu RAVAK BeHappy II, którego elementy pozwolą wykorzystać przestrzeń niewielkiej łazienki. W takich wnętrzach dobrze kierować się zasadą mówiącą o łączeniu formy i funkcji, sięgając np. po umywalki zawieszone nad wanną (zamontowane w przestrzeni przeznaczonej na nogi). Innym patentem na optymalne zagospodarowanie pomieszczenia są wanny z parawanem, które sprawią, że strefa kąpieli – w zależności od potrzeb – raz będzie natryskiem, a raz wanną wypełnioną pierzynką piany.

Kompleksowe rozwiązania na każdy metraż - 8 pomysłów na urządzenie łazienki

8. Wybierz ponadczasowy styl

Styl to kolejna podpowiedź, jeśli chodzi o umiejętne wykorzystanie przestrzeni. Dlaczego? Pełen drobiazgów retro czy obfitujący w pozłacane detale glamour może spotęgować wrażenie przytłoczenia w niewielkim WC w bloku, a surowy minimalizm wywoła poczucie sterylności na większym metrażu. Najlepiej postawić na złoty środek w postaci klasycznych linii i racjonalnego minimalizmu. Takie połączenie wyróżnia koncept RAVAK Classic.

RAVAK Classic jest misternym scalaniem klasycznych inspiracji oraz nowoczesności – dwóch trendów, które uchodzą za wiecznie modne. W serii znajdują się pojemna wanna, którą można uzupełnić o parawan, a także pasujące do niej umywalki – zarówno podwójna, idealna do łazienki małżeńskiej, jak i mniejsza, która sprawdzi się w przestrzeni łazienki gościnnej. Dopełnieniem wnętrza mogą być też meble z serii Classic. Z racji tego, że można je łączyć z korpusami w różnych kolorach, stworzenie nietuzinkowej aranżacji będzie na wyciągnięcie ręki. Dobrym pomysłem będzie zestawienie białych drzwiczek z barwnym akcentem kawy z mlekiem – wyeksponuj je na tle betonu lub płytek drewnopodobnych, by zbudować nowoczesną, ponadczasową bazę.

Kompleksowe rozwiązania na każdy metraż - 8 pomysłów na urządzenie łazienki

Każda łazienka powinna być urządzona tak, by wszystkie zastosowane w niej elementy były ze sobą spójne pod kątem estetyki i dawały maksymalną praktyczność. By tak się stało, najlepiej wybrać kompleksowe koncepty łazienkowe. To gotowe kolekcje rozwiązań sanitarnych, które pozwolą uniknąć mozolnych poszukiwań, gwarantując przy tym pełne dopasowanie do wnętrza – niezależnie od tego czy jest małe, czy duże.

Materiał przygotowany przy współpracy z Homebook.pl