Instagram Pinterest Youtube LinkedIn

Łazienka w wersji SLIM

Jak urządzić łazienkę, by aranżacja była efektowna i nowoczesna?

Teraz liczy się wizualna lekkość, minimalizm i prostota – weź więc pod uwagę wykończenia w wersji SLIM! Smukła ceramika oraz meble to świetna alternatywa dla masywnych, ciężkich form i topornych rozwiązań – sprawdzą się na każdym metrażu i z łatwością dopasujesz je do swojego ulubionego stylu. Zobacz, jak się prezentują!

Umywalki w nowoczesnej odsłonie w wersji SLIM

Smukły profil, czyli kabina SLIM

Prysznic w wersji SLIM? Urzeczywistnia się on w odpowiednich proporcjach i smukłych profilach kabin Ravak Blix SLIM, które optycznie powiększą przestrzeń łazienki. To rozwiązania, które mogą stać się częścią eleganckiej kompozycji na czele z chromowanymi wykończeniami, albo będą wyróżniającym się detalem za sprawą czarnych profili w wersji Ravak Blix SLIM Black. Takie ciemne detale będą świetnie korespondować z czarnymi bateriami – dzięki temu wystrój nabierze charakteru!

Umywalki w nowoczesnej odsłonie w wersji SLIM

Oprócz atutów estetycznych kabiny Ravak Blix SLIM spełniają wymogi każdego, kto dba o czystość! Modele zostały wyposażone w specjalny mechanizm umieszczony w dolnej części drzwi, przez co można je delikatnie odchylić, docierając w ten sposób do każdego zakamarka. To ułatwi usuwanie zabrudzeń i osadów z wody.

Umywalki w nowoczesnej odsłonie w wersji SLIM

Umywalki w nowoczesnej odsłonie w wersji SLIM

Łazienka w wersji SLIM to łazienka zgodna z trendami: nowoczesna, pełna prostoty i minimalizmu. Takie wnętrza wyróżniają się tym, że wystrój tworzą rozwiązania o smukłej formie, a to wpływa na optyczne powiększenie metrażu. Warto na nie postawić, gdy urządzasz niewielkie przestrzenie lub cenisz schludne wzornictwo i marzysz o aranżacji, która emanuje świeżością.

Zalety wanny SLIM

Jeśli zamiast prysznica wolisz wanny, także możesz zdać się na wersję SLIM. To obecnie jeden z najgorętszych hitów wnętrzarskich! Świetnie sprawdzą się w każdej łazience – w małej optymalnie wykorzystają przestrzeń, zwłaszcza narożnik pomieszczenia, a w dużej staną się niebanalną ozdobą. To kategoria produktów z tzw. niskim rantem, który w przypadku oferty Ravak wynosi jedynie 18 mm. Dzięki temu wanna taka jak Chrome czy City nie jest przytłaczającą bryłą, a umiejętnie dopasowuje się do reszty i potęguje poczucie wizualnej lekkości w pomieszczeniu.

Umywalki w nowoczesnej odsłonie w wersji SLIM

Wspomniane wanny o smukłych krawędziach przeznaczone są do montażu w zabudowie, a więc będą harmonijnym dopełnieniem aranżacji. Można je wkomponować w charakter wnętrza przy pomocy płytek albo specjalnych paneli dostępnych w ofercie Ravak. Jeśli wykorzystasz takie same kafelki, jak te na podłodze czy ścianach, stworzysz spójną strefę mycia. Podobny efekt będzie zasługą białych, gotowych paneli, które wtopią się w jasne płaszczyzny obok wanny. Gdy chcesz jednak, by przestrzeń kąpieli odegrała pierwsze skrzypce, postaw na kontrastujące kolory albo modułowe panele o ciekawym wykończeniu; dębu, orzecha czy satynowego drewna. W ten sposób jeszcze dosadniej wyeksponujesz reprezentacyjny charakter wanny w wersji SLIM. Warto też dodać, że wanny objęte są dożywotnią gwarancją.

Umywalki w nowoczesnej odsłonie w wersji SLIM

Umywalki w nowoczesnej odsłonie

Trend SLIM dotyczy także ceramiki. Wykonywane z niej umywalki cienkościenne Ravak Ceramic SLIM są wytrzymałe i odporne na zarysowania, a ich powierzchnie nie ulegają niszczeniu nawet pod wpływem silnych detergentów i nie są podatne na żółknięcie czy utratę swoich walorów w wyniku intensywnej eksploatacji. Grubość krawędzi nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia!

Umywalki cienkościenne tylko z pozoru wyglądają na delikatne i kruche. Ich precyzyjnie prowadzone krawędzie zapewniają wizualną smukłość, a jednocześnie są odporne na wszystko, co dzieje się w strefie mycia. Nie są im straszne środki chemiczne czy upadki ciężkich przedmiotów. To produkty, które bez względu na upływ czasu będą prezentować się tak samo, jak w dniu zakupu – oznaczają trwałość tradycyjnego surowca i formę nawiązującą do trendów.

Umywalki w nowoczesnej odsłonie w wersji SLIM

Cienkie ścianki umywalki warto połączyć z kolejnym silnym trendem, jaki panuje w branży sanitarnej. Chodzi o typ wybieranego produktu, czyli modele stawiane na blacie. Takie zestawienie to praktyczność związana ze stworzeniem funkcjonalnej strefy mycia z miejscem do odkładania kosmetyków, a także gwarancja zbudowania nowoczesnego klimatu.

Umywalki w nowoczesnej odsłonie w wersji SLIM

Jak to możliwe? Owalne formy Ravak Ceramic SLIM O świetnie wypadną na tle romantycznych scenerii i w wystroju zdominowanym przez skandynawskie inspiracje. Można je też potraktować jako element ocieplający charakter wnętrz industrialnych i loftowych. Z kolei dla tych, którzy chcą połączyć puryzm z wizualną subtelnością, idealna będzie umywalka Ravak Ceramic SLIM R, czyli prostokątna misa o zaoblonych (i cienkich!) rantach. Znakomicie wpisuje się w klimat modnych, współczesnych wnętrz, które przepełniają obłości. Ich dopełnieniem mogą być łagodne dla oka, miękkie linie wanien czy mebli.

Umywalki w nowoczesnej odsłonie w wersji SLIM

Połączeniem dwóch gorących trendów są też produkty z serii Ravak Uni SLIM. To kwadratowe, prostokątne, owalne i okrągłe modele cienkościennych umywalek, które dodadzą każdej łazience wizualnej lekkości. Warto je wyeksponować na blacie lub zestawić z szafką podumywalkową, która zapewni dodatkową powierzchnię do przechowywania. To dobry pomysł na to, by urządzić strefę mycia w mniejszych łazienkach. Dzięki temu przestrzeń będzie optymalnie wykorzystana.

Umywalki w nowoczesnej odsłonie w wersji SLIM

Smukłe wykończenia, czyli produkty w wersji SLIM

Moda na SLIM to pokłosie trendów, które stawiają na minimalizm, nowoczesne wpływy, obłości i wizualną lekkość. W związku z tym wnętrza w ciągu ostatnich lat uległy reorganizacji. Na próżno szukać w nich masywnych meblościanek i wizualnie ciężkich przedmiotów – ich miejsce zastępują produkty „odchudzone”, a więc te w wersji SLIM. Mają cieńsze krawędzie, niskie ranty i zmniejszone głębokości. Dzięki temu nie przytłaczają pomieszczenia i z czysto praktycznych elementów aranżacji zamieniają się w ozdobę.

Nie tylko do mniejszych wnętrz

Zabiegi związane z tworzeniem produktów w wersji SLIM nie są podyktowane jedynie tym, by optymalnie wykorzystać przestrzeń małej łazienki. I choć w aspekcie pralek czy mebli warianty SLIM rzeczywiście oznaczać będą lepsze zagospodarowanie każdego centymetra i tym samym więcej miejsca, to w przypadku umywalki, wanny czy kabiny prysznicowej do głosu dochodzą dodatkowo względy wizualne i możliwość optycznego powiększenia przestrzeni. To buduje wrażenie otwartości i wprowadza sporą dawkę świeżości.

Subtelniejsze formy rozwiązań sanitarnych to doskonała propozycja do wnętrz, w których królują minimalizm oraz prostota. Produkty sprawdzą się również w przypadku aranżacji skandynawskich, eklektycznych i tych bardziej surowych, w których dominują industrialne wpływy. Pomogą złagodzić ich chłodny wizerunek i okraszą całość szczyptą przytulności.

Umywalki w nowoczesnej odsłonie w wersji SLIM