Instagram Pinterest Youtube LinkedIn

Jak urządzić domowe SPA?

Łazienka to strefa intymności w domu, która umiejętnie zaplanowana staje się przestrzenią relaksu po ciężkim dniu. Jej zaaranżowanie wymaga dobrania elementów, które kojąco wpłyną na zmysły. Kluczową rolę w rytuale odprężenia odgrywa wanna, jednak to spójna wizja estetyczna gwarantuje stworzenie wymarzonego, domowego SPA. Główne komponenty dopełnione przez funkcjonalne detale oraz utrzymane w jednym stylu stworzą miejsce, w którym zapragniesz się zanurzyć.

Jak urządzić domowe SPA?

Nieograniczone możliwości aranżacji

Kreowanie przestrzeni salonu kąpielowego staje się dużo łatwiejsze, gdy nie ma ram ograniczających możliwości aranżacji. Pragnąc wyrwać się ze schematów warto postawić na wanny wolnostojące. Wannę Freedom, która zachwyci owalną linią można ustawić w dowolnym miejscu łazienki (po uprzednim przygotowaniu posadzki do instalacji syfonu i baterii). Pozwala to na eksperymentowanie z układem przestrzennym wnętrza i uwalnia twórcze myślenie, dając okazję do stworzenia niepowtarzalnego wnętrza. Dla miłośników tej estetyki, ale posiadających mniejszą łazienkę przygotowana została wanna Freedom W. Przednia krawędź nawiązuje do klasycznych wanien wolnostojących, a możliwość dosunięcia wanny do ściany nie tylko zaoszczędzi kilka centymetrów w mniejszej łazience, ale i zaoferuje wygodną przestrzeń na baterię z wodospadem czy kosmetyki.

Jak urządzić domowe SPA?

Marka Ravak proponuje swoim Klientom koncepty łazienkowe, będące zbiorem elementów doskonale ze sobą zharmonizowanych. Przy ich użyciu możemy łatwo zagospodarować nawet małą przestrzeń i zaadaptować ją na przytulny pokój kąpielowy. Znajdziemy w niej potem wszystko to, czego potrzebujemy, by zadbać o swoje ciała i umysły, a także by wykreować nastrojowe miejsce, sprzyjające relaksacji. Warto postawić na wannę z opcją prysznica np. jedną z trzech modeli wanny Rosa oraz na umywalkę i toaletę o symetrycznie profilowanych kształtach. Z kolei harmonijne usytuowanie wszystkich elementów pozwoli nam stworzyć wrażenie, że pomieszczenie jest większe i przestronniejsze. Ciekawą propozycja są też klasyczne wanny narożne sprzyjające romantycznej kąpieli we dwoje.

Jak urządzić domowe SPA?

Wanna Freedom – prawdziwa wolność stylu

Planowanie aranżacji salonu kąpielowego rozpoczyna się w momencie wybrania głównego elementu – osi, wokół której zostanie zbudowany każdy element wystroju. Wolnostojąca wanna Freedom lub Solo doskonale odegra tę rolę. Z uwagi na duże rozmiary zdominuje wnętrze, dlatego najlepiej sprawdzi się w przestronnych łazienkach. Jej owalne, opływowe kształty w połączeniu z ciekawym rozwiązaniem konstrukcyjnym, które zapewnia identyczne nachylenie po obu stronach, zachęcają do zanurzenia się w długiej relaksującej kąpieli, również we dwoje.

Jak urządzić domowe SPA?

Interesujące wzornictwo oraz uniwersalny, biały kolor akrylu, z którego wanny zostały wykonane, sprawiają, że modele sprawdzą się w łazienkach zaaranżowanych w różnych stylach – od glamour, poprzez industrialny, aż po minimalistyczny.

Idealna harmonia - czyli jakie dodatki wprowadzić do łazienki?

Dopełnieniem wanny wolnostojącej jest bateria podłogowa FM 080.00, która nawiązuje do jej estetyki. Optymalna wysokość gwarantuje swobodę użytkowania, zaś smukła, zaokrąglona sylwetka komponuje się z opływowym kształtem wanny. Pasującym stylistycznie dodatkiem będą umywalki nablatowe uzupełnione o wysoką baterię umywalkową stojącą Chrome CR 015.00. Jej minimalistyczna forma i owalne krawędzie wpisują się w koncept prostego wystroju, miękkich linii i opływowych kształtów. Klasycznym rozwiązaniem będzie uzupełnienie łazienki wygodną umywalką z praktyczną szafką i nowoczesną baterią Chrome CR 012.00.

Jak urządzić domowe SPA?

W ofercie RAVAK znajdują się produkty pozwalające w pełni zaaranżować łazienkę. Wśród proponowanych rozwiązań znaleźć można meble łazienkowe oraz umywalki w wielu ciekawych liniach estetycznych. Daje to okazję do opracowania własnego konceptu salonu kąpielowego.