Instagram Pinterest Youtube LinkedIn

Szklane drzwi prysznicowe ze ścianką stałą - poznaj możliwości

Standard czy na miarę? Wybierz trzecią opcję skomponuj kabinę prysznicową łącząc drzwi prysznicowe ze ścianką stałą. Wykorzystaj cały potencjał swojej łazienki.

Osoby rozpoczynające przygodę z remontem a planujące kabinę prysznicową najczęściej rozważają wariant półokrągły lub kwadratowy produktu. Natomiast mając nietypową łazienkę chcą zamówić rozwiązanie na miarę, które jest nie tylko drogie, ale i wiążę się z dłuższym terminem oczekiwania na finalny produkt. Jest jednak trzecie rozwiązanie, które często zapomniane, nie jest brane pod uwagę.

Poznaj możliwości drzwi prysznicowych

Idealnym rozwiązanie dla osób poszukujących niestandardowych rozwiązań są drzwi prysznicowe, które są doskonałym rozwiązaniem dla zaaranżowania przestrzeni prysznicowej we wnęce. Szeroka oferta pozwala na zabudowę wnęki już o szerokości 70 cm, co w połączeniu z drzwiami składanymi pozwala na stworzenie kabiny z wygodnym wejściem już na bardzo małej przestrzeni. Z kolei drzwi w rozmiarze 2 m wydzielą przestrzeń prysznicową na szerokość małej łazienki albo zabudują obszerną wnękę prysznicową np. w pokoju kąpielowym czy saunie.

Poznaj możliwości drzwi prysznicowych

W przypadku wnęk prysznicowych warto również pamiętać o możliwości rozszerzenia drzwi profilem poszerzającym, który nie tylko dopasuje produkt do finalnej szerokości wnęki, ale również dostosuje drzwi do nierówności budowlanych.

Większość drzwi prysznicowych można łączyć ze ścianką stałą. W ten sposób mamy do wyboru nie tylko kwadratową, ale i prostokątną kabinę prysznicową. Połączenie drzwi z dwiema ścianami stałym daje możliwość utworzenia kabiny w kształcie litery U. Liczne warianty rozmiarowe pozwalają na utworzenie kabiny już w rozmiarze od 70x80 cm aż do rozmiaru 100x200 cm.

Poznaj możliwości drzwi prysznicowych

Na dostępności wariantów rozmiarowych wybór się jednak nie kończy. Miłośnicy kąpieli pod prysznicem mogą wybierać spośród 8 różnych serii produktów, które nie tylko różnią się systemem otwierania, ale też kształtem i wzornictwem. Miłośnicy kąpieli pod prysznicem mogą zdecydować się na tradycyjny wariant drzwi przesuwnych, kabinę opartą na drzwiach otwieranych z systemem piwotowym, drzwi łamane czy drzwi z zawiasami z systemem podnoszenia. Interesującym rozwiązaniem są kabiny z drzwiami otwieranymi zarówno na zewnątrz, jak i do wewnątrz kabiny prysznicowej. Wiele serii oferuje także wybór koloru profilu, a w serii Blix i Supernova mamy do wyboru również kilka rodzajów wypełnienia. Dzięki temu każdy dopasuje swoją kabinę nie tylko do wielkości wnętrza, ale i stylu planowanej łazienki.

Galeria zdjęć: