Instagram Pinterest Youtube LinkedIn

Jak wygodnie wziąć prysznic w wannie?

Potrzebujesz wziąć prysznic w wannie bez obawy o zalanie łazienki. Jeśli nie lubisz uczucia mokrej zasłony z tworzywa sztucznego przyklejonej do ciała polecamy   jeden z produktów z szerokiej oferty parawanów i drzwi prysznicowych. Sprawdzą się również w przypadku wanien już używanych, a z ich instalacją za pomocą 3 śrubek poradzi sobie niemal każdy.

sprchování bez zástěny / se zástěnou

Jakie są możliwości?

Parawany nawannowe
Nie zakrywają całej przestrzeni prysznicowej i odprowadzają większość wody do wanny. Większość parawanów nawannowych jest składana na ścianie i zabiera niewiele miejsca.

Parawany nawannowe dostępne są w seriach:

Drzwi prysznicowe
Tworzą nad wanną doskonale szczelna kabinę prysznicową.

Drzwi wannowe dostępne są w serii:

Typy parawanów nawannowych

Parawany nawannowe mogą  być umieszczone na większości wanien asymetrycznych, narożnych czy klasycznych prostokątnych. 

Do wanien asymetrycznych i narożnych np. Rosa, Gentiana, produkowane są specjalne parawany dopasowane designem do kształtu wanny.

Do pozostałych wanien można wybrać jeden z uniwersalnych parawanów.

Przeglądając ofertę producentów wanien należy zwrócić szczególną uwagę na jakość parawanów. Uniwersalne parawany można montować na wannach z równą górną krawędzią. Montaż parawanu jest bardzo łatwy, o ile ściana do której parawan jest przykręcany jest równa (bez wnęk, nisz i wypukłych płytek).

Składany czy nie?
Parawany nawannowe dzielą się na składane i stałe. Wybierz typ w zależności od swoich potrzeb.

Parawany składane są oparta na konstrukcji ramowej i są wyposażone w jedne lub więcej profili (zgodnie z tym mówimy o dwuczęściowych, trzyczęściowych i np. pięcioczęściowych parawanach). Wygodą parawanów składanych jest możliwość ich całkowitego złożenia w postaci tzw. harmonijki i oparcia na ścianie. Po złożeniu nie ograniczają wejścia do wanny i wygodnego umycia jej wnętrza. Należy jednak pamiętać o właściwym umieszczeniu baterii czy zagłówka. Prawidłowo zaprojektowana wanna w jednej części ma szerokie i płaskie dno, syfon i wystarczająco dużo miejsca na krawędzi na montaż parawanu.  Bardziej korzystny będzie parawan, który zasłoni większą część wanny i zaoferuje większy komfort w trakcie kąpieli.

Ścianki stałe podobnie jak kabiny prysznicowe są wykonywane z bezpiecznego szkła hartowanego o grubości minimum 6 mm.  Bezramowe ściany stałe cechują się ponadczasową elegancją i czystym designem. Kupując szklaną ściankę stałą zwróć uwagę na ochronną warstwę szkła. RAVAK na szklanych kabinach, drzwiach prysznicowych czy parawanach nanosi opatentowaną powłokę AntiCalc, która chroni szkło przed trwałym osadzaniem się nieczystości i osadów z wody. W celu utrzymania pełnej funkcjonalności powłoki zalecamy pielęgnację szkła środkiem AntiCalc Conditioner.

Łazienkowa matematyka

Planując łazienkę warto pamiętać o kilku zasadach. Średnia długość wanny to 150 cm, jednak najczęściej wybieramy wannę o długości 160 - 170 cm. Wygodne wejście do wanny z parawanem powinno mieć szerokość co najmniej 70cm. Jeśli zdecydujemy się więc na małą 150 cm wannę nie powinniśmy jej łączyć z parawanem. Aby parawan w pełni spełnij swoją funkcję, był praktyczny i w sposób właściwy odprowadzał wodę musi mieć szerokość minimum 80 cm. .

Kolejnym ważnym wymiarem przy wyborze parawanu jest jego wysokość, która najczęściej wynosi 133 cm, 140 cm lub w luksusowych wersjach 150 cm. Średnia wysokość wewnętrzna wanny wynosi 40 – 45 cm, co w połączeniu z wysokością parawanu da nam wysokość przestrzeni prysznicowej w wannie. Ideałem jest osiągnięcie wysokości równiej 190 cm.

Parawany nawannowe staną się nieocenionym elementem łazienki, który doceni każdy począwszy od singla aż do rodziny z małymi dziećmi.

vana Praktik + vanová zástěna